Stawy – Piętnastki to kompleks zbiorników wodnych występujących na pobrzeżu Zgierza i Łodzi. Ich malowniczy wygląd jest częstym powodem odwiedzin miejscowych fanów wędrówek rekreacyjnych. Zespół wodny inaczej nazywany jest Krzywią, natomiast termin piętnastki swoją nazwę zawdzięcza obecności w okolicy właśnie w dawnym okresie piętnastu stawów.      

Stawy Krzywie – Piętnastki to pełne uroku miejsce pozwalające na zaczerpnięcie świeżego powietrza. Uciekają do niego zarówno mieszkańcy Zgierza jak i Łodzi potrzebujący wypoczynku na łonie natury. Z powodzeniem atrakcję turystyczną możemy dodać do listy miejsc, które musimy odwiedzić wraz z naszymi znajomymi. Swoją podróż możemy zakończyć ogniskiem oraz nocowaniem w namiotach. Wszystko to w imię odpoczynku od miejskiego zgiełku. 

Warto, korzystać z takich rezerwatów przyrody i doświadczać natury w najmniejszym stopniu przetworzonej przez człowieka. Jest to jedno z nielicznych okolicznych miejsc, które mogą nam dostarczyć kontaktu z przyrodą. Zastanówmy się czy ciągle chcemy spędzać weekendowe wieczory w zaciszu domowym na zmianę z notorycznym wychodzeniem do centrum jako środkiem na prowadzenie nocnego życia. Jeśli poddasz w wątpliwość swoje wyjście ze znajomymi na miasto i zaproponujesz spędzenie czasu na terenie Stawów Krzywich, z pewnością z początka usłyszysz zdziwienie. Jednak, jak uda Ci się ich przekonać z pewnością będzie to ciekawe doświadczenie, za które będą skłonni Ci podziękować.     

Loading