Atrakcje miasta Zgierza i jego okolic, to zdecydowanie lista ciekawych i interesujących miejsc, które warto a nawet trzeba zobaczyć. Według nas tzw. „must have” podczas pobytu w hotelu Diament** oraz w mieście Zgierz. Położenie Zgierza w województwie łódzkim, w centrum Polski, świadczy o jego wielu atrakcjach oraz o zabytkach godnych polecenia w pobliskich miastach, wioskach i okolicy. Zachęcamy zatem do spacerów i interesujących wycieczek. Ruszaj zatem i sprawdź sam, co przykuje Twoją uwagę, i które z miejsc skradną Twoje serce. 

ATRAKCJE ZGIERZA I OKOLIC

Największy kompleks leśny w Europie, o którego wyjątkowości stanowi: niepowtarzalny mikroklimat oraz liczne ścieżki spacerowe i rowerowe.

Czyli połączenie nowoczesności z historią.  Centrum handlowo-usługowo-rozrywkowe, które powstało na terenie dawnej fabryki Izraela Poznańskiego w Łodzi.

Historyczna dzielnica Zgierza, powstała w latach 1921-1930. Możemy podziwiać tu odrestaurowane domy tkackie, stylizowane latarnie gazowe oraz galerie sztuki.

Magiczne miejsce gdzie czuć ducha Indian. Dla sympatyków kultury indiańskiej oraz dla tych którzy chcą się z nią bliżej zapoznać.

Idealne miejsce położone pośród wody i zieleni, dla miłośników spacerów, odpoczynu ale również dla aktywnych. Dla każdego czeka 

Historyczne miejsce na mapie Zgierza – Muzeum Miasta. Czekają tutaj ciekawe wystawy, upamiętniające przeszłość i dawne dzieje miasta.

Populary cel pieszych wędrówek, gdzie turyści mogą zaczerpnąć świeżego powietrza i odpocząć na łonie natury w otoczeniu zbiorników wodnych.

Stok przyciąga miłośników sportów zimowych z okolic Zgierza i Łodzi. Łagodność stoku jest wyborna jako rozgrzewka przed wyjazdem w góry.

Jedna z nowocześniejszych palmiarni na terenie całej Europy. Dzięki swojemu bogactwu roślinnemu jest bardzo rozchwytywanym obiektem wielbicieli przyrody.

To wczesnobarokowa świątynia tworząca wokół siebie klimat powagi charakterystyczny dla wiekowych budowli. Jego historia jest świadectwem niebywałej współpracy lokalnej społeczności, która przystąpiła do powojennej odbudowy.

Loading