palmiarnia-lodzka

Palmiarnia łódzka to wyjątkowe miejsce umożliwiające nam obcowanie z niewystępującą naturalnie w naszej strefie klimatycznej roślinnością. Atmosfera jaką wywołują zastane tam drzewa przywodzą na myśl egzotykę, która emanuje swoją świeżością oraz odżywczym dla nosa zapachem. Chcąc opisać to miejsce na pewno posłużymy się przymiotnikami niebywały oraz urokliwy. Nietuzinkowa roślinność sprowadzona do ogrodu spoza terenu Europy, mająca na celu zrobienie wrażenia na obserwatorze, pozwala na prawdziwą ucztę dla oczu oraz węchu. 

Palmiarnia łódzka jest jednym z najnowocześniejszych tego rodzaju obiektów w Europie. Zdecydowanie zasługuje miano na jeden z ciekawszych i do obejrzenia. Ośrodek mieści się w Parku Źródliska przy al. Piłsudskiego 61, od której znajdą Państwo wejście na jego teren. Całokształt przestrzeni parku podzielony jest na 3 tematyczne części: pawilon śródziemnomorski, tropikalny oraz kaktusowy. Odpowiednio zaprogramowany komputer wykonuje prace nadzorcze kontrolując temperaturę i wilgotność, jaka jest potrzebna do optymalnego życia obecnych w danym pawilonie roślin. Ma on dostęp do zelektryzowanego sposobu zamykania i otwierania okien, bezpośrednio wpływając na kształt okalającej bryły szklarnianej.

Na terenie śródziemnomorskiej roślinności możemy obserwować nawet ponad 130 letnie palmy, gardenie, mirty, lawendy, rozmaryny czy laury. W dalszej kolejności podążając do następnego pawilonu natrafiamy na ten z tropikalną roślinnością. Obecne są tam bromelie, figowce, pandany, czy olbrzymia ilość storczyków oraz paproci. Ostatni obiekt atrakcji stanowią kaktusy, spośród których możemy wyróżnić kilkumetrowe aloesy, kliwie, kalle czy opuncje.  

Loading