ski-park-malinka

Stok Malinka to rekreacyjny park rozrywki stworzony dla miłośników jazdy na nartach. Oficjalna nazwa brzmi SKI PARK „MALINKA”. Swoją lokalizacje ma tuż nieopodal Zgierza, w odległości 1 km od jego terytorium jak jedzie się na Kutno. Do zjazdów zaadoptowane zostało wzniesienie Góry Wilamowskiej. Narciarze mogą raczyć się podejmowaną aktywnością w otoczeniu rzędów drzew widniejących w oddali.

Ośrodek Ski – Park Malinka to niebywała atrakcja dla chcących zaczerpnąć rozrywki z zimowych sportów. Jej łagodny stok idealnie nadaje się dla rozpoczynających swoją przygodę z nartami. Aby jednak zapewnić frajdę z jazdy ułożona została na szczycie platforma powiększająca profil górski o 12 metrów. Pełna infrastruktura wyciągowa, ratraki oraz armaty do naśnieżania czynią z tego miejsca profesjonalną nartostradę jakiej możemy uświadczyć na południu Polski. W okresie letnim 2013 roku rozpoczęto przebudowę parku, gdzie udało się dołożyć jeszcze jedną trasę trasę orczykową. Krótsza trasa liczy 250 metrów, natomiast druga swoim rozplanowaniem sięga 0,5 km pozwalając na aż dwukrotnie dłuższy przejazd. Nie musimy się martwić, aby korzystać z parku za dnia. Dzięki lampom zapewniona jest pełna widoczność po zmroku, który naturalnie powinien powodować rezygnację z dalszej jazdy.

Na terenie ośrodka możemy się wygrzać zamawiając ciepły posiłek i racząc się gorącym napojem, ogrzać swoje ciało po zabawie na dworze. Warto spróbować miejscowego specjału jakim jest wino z goździkami wraz z dodatkiem pomarańczy, które możemy sobie siorbać siedząc naprzeciw kominka. Otulać nas będzie swoim rozpościerającym się płaszczykiem gorącego powietrza.

Loading