Hotel Diament** znajduje się na terenie Zgierza – miasta w województwie łódzkim, które poprzez swoje atrakcyjne położenie w centrum Polski, oferuje wiele atrakcji oraz zabytków godnych polecenia w pobliskich miastach, wioskach i okolicy.

Centrum Handlowe Manufaktura – Będąc w Łodzi nie możecie odmówić sobie wizyty w Manufakturze. Manufaktura nie jest bowiem zwykłym centrum handlowym. To ogromna przestrzeń handlowo-usługowo-rozrywkowa, idealna zarówno dla entuzjastów zakupów, jak również dla spragnionych rozrywek osób w każdym wieku. Otwarta została w 2006 roku, Mieści się on pomiędzy ulicami Zachodnią, Ogrodową, Drewnowską i Karskiego, na terenie dawnego kompleksu fabrycznego Izraela Poznańskiego. Architekturę Manufaktury, która stanowi harmonijne połączenie historii i nowoczesności, oddające klimat dawnej przemysłowej Łodzi. Centrum wybudowano na terenie dawnych zakładów rzemieślniczych – tkalni, przędzalni, farbiarni, drukarni tkanin, oddziału naprawy, i budowy maszyn i ślusarni. Twórcom Manufaktury zależało na tym, aby choć po części odtworzyć klimat i atmosferę tego miejsca. W obiekcie znajduje się 260 sklepów, w tym 2 hipermarkety. Kino. muzeum, teatr, kawiarnie, restauracje, miejsca zabawy  i rozrywki dla dorosłych i dla dzieci.Atrakcją, którą z całą pewnością warto zobaczyć jest również najdłuższa w Europie fontanna.

 

Termy Uniejów – miejsce zdecydowanie dla miłośników wody i kąpieli solankowych. Na terenie kompleksu termalno-basenowego znajdują się : gorące źródła, baseny termalne zewnętrzne i wewnętrzne,  aquapark, plac zabaw dla dzieci, bufet wodny z zatoką, zjeżdżalnie, strefa saun, gastronomia i wiele innych atrakcji. Możemy również podziwiać mieszczący się obok term Zamek w Uniejowie – wizytówka miasta która zachęca również do odwiedzin poprzez odbywające się tu cyklicznie imprezy – tematyka i ich program jest bardzo bogaty, warto więc się zapoznać.  https://uniejow.pl/wp-content/uploads/2018/12/Kalendarz-Imprez-2019.pdf

Loading